Podobają nam się budynki, w których wszystkie elementy harmonijnie współgrają ze sobą. Elementami, które od razu rzucają się w oczy i decydują o pierwszym wrażeniu są niewątpliwie okna. Dzięki nim dom ma estetyczny wygląd i jest rozpoznawalny z zewnątrz. Rolety i moskitiery Krispol, dzięki różnorodności wzorów i bogatej kolorystyce, doskonale dopasowują się do dowolnego budynku, stanowiąc o jego indywidualnym stylu.
W zależności od rozwiązań architektonicznych, nasz Klient ma możliwość wybrania typu rolet, który najlepiej dopasuje do wyglądu budynku.
Szeroki asortyment pozwala na dobranie rolet na etapie projektowania, a także do gotowych otworów okiennych, jak również do zamontowanych okien.
Rolety zabezpieczają przed słońcem, deszczem, spojrzeniem ciekawskich lub sąsiadów. Spełniają istotną rolę w procesie oszczędzania energii oraz chronią przed hałasem.
- nadmierne nasłonecznienie i upał – rolety to doskonała ochrona przed promieniami słonecznymi, dzięki której w domu nawet w upalny dzień panuje przyjemny chłód bez konieczności uruchamiania klimatyzacji.
- zimno i wiatr – w okresach zimowych rolety stanowią szczelną barierę termiczną dla zimna, a tym samym obniżają rachunki za ogrzewanie mieszkania czy biura. Prawidłowo zamontowane rolety polepszają izolację termiczną otworów nawet do 37%.
- hałas – rolety znacznie zwiększają izolację dźwiękową, w domu staje się ciszej i przytulniej.
- spojrzenia ciekawskich – rolety zapewniają komfortowe poczucie prywatności o każdej porze dnia.
- włamywacze – rolety Krispol to między innymi ochrona przed włamaniem – roleta wraz z zamkiem lub ryglem skutecznie zniechęca złodzieja. Rolety zewnętrzne wykonane z profili aluminiowych wypełnionych pianką są roletami zabezpieczającymi, w dużym stopniu utrudniają sforsowanie okna.
Rodzaje rolet zewnętrznych
Ze względu na sposób montażu rolety okienne możemy podzielić na:
Zalety rolet marki KRISPOL
Zalety rolet zewnętrznych Krispol:
- produkowane są z materiałów najwyższej jakości: aluminium i PVC
- charakteryzują się bezawaryjną i stabilna pracą
- są komfortowe w obsłudze dzięki ergonomicznym systemom sterowania, nasze rolety zewnętrzne mogą pracować samodzielnie, sterowanie inteligentne jest oparte na programatorze czasowym, czujnikach słońca, zmierzchu lub wiatru.
- można je dodatkowo wyposażyć w moskitierę, która dodatkowo zwiększa komfort użytkowania domu, mieszkania, biura
- chronią przed nadmiernym nasłonecznianiem się pomieszczeń latem i utratą ciepła zimą, stanowią ochronę intymności domowników
- oferowane są w szerokiej gamie wykończeń i kolorów, pancerz rolety dostępny jest w niemal 20 kolorach, a obudowa, tak jak inne produkty KRISPOL, w ponad 200 kolorach RAL i kilkudziesięciu okleinach.
Przekrój rolety
Warto zapoznać się z budową rolety, by lepiej zrozumieć jej funkcjonowanie oraz wiedzieć, na które elementy zwrócić uwagę przy wyborze typu rolety i jej kolorystyki.
1. Skrzynka
W zależności od typu rolety i sposobu zabudowy może być ukryta pod tynkiem lub widoczna – wówczas możliwe jest jej lakierowanie na dowolny kolor lub okleinowanie w wybranym z kilkudziesięciu wzorów.
2. Wał nawojowy i napęd
Wał, na który zwija się pancerz wraz z zamocowanym napędem ręcznym lub elektrycznym.
3. Pancerz
Składa się z profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową. Dostępny w trzech wariantach wysokości profili, w ponad 20 atrakcyjnych wzorach i kolorach.
4. Dolna listwa
Wykończona uszczelką, może być wyposażona w dodatkowe zabezpieczenia. Jest to element stabilizujący pancerz.
5. Prowadnice
W zależności od systemu aluminiowe lub PVC, wyposażone w uszczelki szczotkowe zapewniające płynną i cichą pracę rolety.
Nowoczesna automatyka do rolet
Nie ma wątpliwości, że rolety automatyczne stały się już standardem. Zapewniają one wygodę, ułatwiają oszczędzanie energii i poprawiają skuteczność ochrony antywłamaniowej. Warto w pełni wykorzystać szerokie możliwości automatyki i dopasować jej możliwości do własnych potrzeb.
Rodzaje silników do rolet
Silniki do rolet zewnętrznych są umieszczane wewnątrz stalowego wału nawojowego, na który zwijane jest pancerz podczas podnoszenia rolety. Napędy różnią się m.in. mocą, która zależy od wymiarów i ciężaru rolety, sposobem sterowania, a także metodą ustawiania tzw. położeń krańcowych rolety (miejsc, w których roleta się zatrzymuje, gdy jest w pełni podniesiona lub opuszczona). Przy wyborze silników do rolet warto zwrócić uwagę na to, czy są one wyposażone w tzw. funkcję detekcji. Zatrzymuje ona silnik rolety natychmiast po wykryciu zwiększonego oporu. Chroni to silnik przed przeciążeniem i zabezpiecza roletę przed uszkodzeniem np. przy przymarznięciu pancerza.
Odbiorniki
Silniki sterowane radiowo muszą być wyposażone w odbiorniki, czyli urządzenia odbierające sygnały z nadajnika. Jeśli od początku wybierzemy sterowanie zdalne, sprzedawca doradzi nam silniki z wbudowanym radioodbiornikiem. W przypadku zmiany sposobu sterowania z przewodowego na radiowy, konieczne będzie dokupienie osobnych odbiorników. Są one montowane najczęściej wewnątrz obudowy rolety.
Oferowane przez nas rolety okienne cechuje niezawodność i bezawaryjność w czasie wieloletniej eksploatacji.
Jeżeli nie jesteś pewien jakie rolety okienne powinieneś kupić, zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami lub do zapoznania się z działem Porad. Znajdziesz tu wiele przydatnych informacji na temat jak wybrać, zamontować i sterować roletami okiennymi.