RAMBIT E-SKLEP  
Sklep Rambit

Żaluzje zewnętrzne

 


Żaluzje zewnętrzne to jedne z najnowocześniejszych typów osłon okien, witryn i fasad.

Żaluzje zewnętrzne (fasadowe) są nowoczesnym elementem, który dodaje lekkości bryle budynku. Żaluzje fasadowe montowane są na zewnątrz i dedykowane do obiektów o dużej powierzchni okien lub szklanych fasad.

Główne atuty żaluzji zewnętrznych

  • Lekka i prosta konstrukcja aluminiowa - Prowadnice, lamele oraz rynna dolna wykonane są z aluminium odpornego na czynniki atmosferyczne. Ciężar własny żaluzji nie stanowi istotnego obciążenia dla konstrukcji budynku.

  • Ochrona przed hałasem i odporność na warunki pogodowe - Żaluzje fasadowe skutecznie zmniejszają natężenie hałasu, oraz posiadają dodatkowe stabilizatory w postaci bocznych prowadnic i stalowych linek w osłonie z PCV zabezpieczających elewację przed czynnikami pogodowymi.

  • Wysoka klasa powłok lakierniczych - Lamele żaluzji pokryte są wysokiej jakości lakierami odpornymi na działanie warunków atmosferycznych i dostępne są w wybranych kolorach wg palety RAL.


Funkcjonalność i komfort żaluzji zewnętrznych


W przypadku budynków energooszczędnych i pasywnych duże przeszklenia stosowane są od strony południowej przez co narażone są na nadmierne nasłonecznienie. W takim przypadku zastosowanie żaluzji chroni przed nadmiernym światłem, a także daje poczucie prywatności.

Warto zwrócić uwagę, że żaluzje zapewniają skuteczną osłonę termiczną i pomagają w pracy klimatyzacji. Między powierzchnią lamelową, a szybą wytwarza się bariera termiczna, czyli masa powietrza, która spowalnia wymianę ciepła. Dzięki czemu przy temperaturze 35°C na zewnątrz, można obniżyć temperaturę wewnątrz budynku do 10°C.

Typy żaluzji zewnętrznych

Kluczowym elementem produktu są lamele. Lamele to inaczej aluminiowe płytki ukształtowane w kształcie litery C lub Z. Ich szerokość zależy od typu żaluzji.

Występują w dwóch szerokościach:
  • C80  lamela w kształcie litery C o szerokości 80 mm (obrót 180°)
  • Z90  lamela w kształcie litery Z o szerokości 90 mm
  Lamela C80   Lamela Z90
 
 

Żaluzje pozwalają swobodnie regulować dostęp światła i ciepła do wnętrz. Można podnosić i opuszczać, a także zmieniać kąt ustawienia lameli. Górna część żaluzji jest często zasłaniana elewacją lub zamknięta przez specjalnie dobrane osłony maskujące tzw. blendy. Istnieje możliwość dobrania osłony bocznej wspólnie z osłoną maskującą w kolorach zgodnych z paletą RAL.

 

Rodzaje żaluzji zewnętrznych

Żaluzje zewnętrzne dzielimy na:
  • zewnętrzne standardowe
  • zewnętrzne naokienne
  Żaluzja zewnętrzna standardowa z profilem C80 lub Z90   Żaluzja zewnętrzna naokienna z profilem C80 lub Z90
 

 

Płynne sterowanie żaluzjami zewnętrznymi marki Krispol

Otwieranie i zamykanie w zakresie 90° i 180° daje możliwość komfortowego ustawienia stopnia przenikania światła do wnętrza.

Sterowanie elektryczne przy pomocy silnika elektrycznego
Silnik elektryczny jest standardowo umieszczony w środku rynny górnej. We wszystkich typach żaluzji zewnętrznych stosowana jest ta sama rynna. Sterowanie żaluzjami można łączyć ze sobą w zespoły. Jest to rozwiązanie korzystne z ekonomicznego punktu widzenia, gdyż jeden silnik może sterować dwoma lub większą liczbą żaluzji. Standardowo żaluzje wyposażone są w napędy sterowane przewodowo znanej już z rolet zewnętrznych firmy SOMFY. Oprócz tych napędów dostępne będą również napędy serii RTS oraz IO homecontrol.
 
Automatyka pogodowa

Żaluzje zewnętrzne mogą współpracować z systemem automatyki pogodowej.
Szeroka gama czujników wiatrowych jak i słonecznych pozwala w pełni zautomatyzować pracę żaluzji, regulując dynamicznie dopływ światła do pomieszczenia lub zabezpieczając ją przed uszkodzeniem podczas porywistych wiatrów.

Kolorystyka
 

Paleta możliwości kolorystycznych i dekorów pozwala nadać indywidualny styl i charakter inwestycji.

Nowoczesny minimalizm
Podążając za bieżącymi trendami, wprowadzamy czyste i przełamane odcienie bieli, a także eleganckie szarości – od jasnego popielu po antracyt.

Drewnopodobne dekory
Dla osób ceniących tradycyjną stylistykę w budynku.

Odważne kolory
Realizujemy wszelkie kreatywne pomysły naszych klientów.Skontaktuj się z nami - Zapytaj o cenę

Chcesz się z nami skontaktować aby otrzymać wycenę?
To łatwe! Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z TobąImię *
Nazwisko *
Telefon *
E-mail *

Wiadomość:
(Aby otrzymać wycenę, podaj szczegóły bramy, siłownika lub innego sprzętu, którym jesteś zainteresowany) ** wymagane pola
Copright by Rambit , Mapa strony , Polityka cookies , Polityka prywatności