RAMBIT E-SKLEP  
Sklep Rambit

Bramy garażowe - Kraków

 


Bramy garażowe - Kraków, firma Rambit specjalizuje się w doborze, sprzedaży oraz montażu bram garażowych na terenie Krakowa i okolic.
Bramy garażowe to często największe elementy wyróżniające się na elewacji Twojego budynku.
Mogą więc nie tylko pełnić tylko rolę zabezpieczenia garażu, ale również być ozdobą całego domu. Dlatego właśnie dobór bramy garażowej jest niezwykle istotny. Wysokiej jakości brama garażowa zapewni bezproblemowe użytkowanie przez długie lata. Warto więc, w trakcie dokonywania wyboru poświęcić trochę więcej czasu na poznanie parametrów i cech wybranej przez nas bramy. Nie istnieje na rynku coś takiego jak "najlepsza brama garażowa" - w każdym przypadku pod uwagę nalezy wziąć inne indywidualne okoliczności. 

Brama garażowa - wygląd

Oczywistym aspektem przeważającym w wyborze bramy garażowej będzie jej wygląd, jak najlepiej dopasowany do reszty elementów wykończenia domu. Niektóre firmy obecne na rynku (Krispol, Wiśniowski) oferują pełne pakiety wykończeń zawierające oprócz bram garażowych np. okna i drzwi zewnętrzne. 
W przypadku gdy jednak mamy już wybrane okna i drzwi innego producenta to istotnym zadaniem okaże się dobór koloru, odcienia i wzoru najbardziej zbliżonego do posiadanych już elementów. Chcemy przecież, żeby cała elewacja wyglądała spójnie. 
Najcześciej wybierane wzory to bramy garażowe gładkie lub eleganckie szerokie przetłoczenia - wpasowujące się w nowoczesny minimalistyczny styl. Jeżeli jednak posiadamy już np. drzwi wejściowe z wytłoczeniami, to takie bramy również znajdują się w naszej ofercie. Do wyboru mamy ponadto przetłoczenia wąskie oraz różnego rodzaju kasetony. 
Poza wyborem wzoru kluczowe będzie dopasowanie koloru i tutaj producenci oferują bardzo szeroki wybór. W przypadku bram garażowych marki Krispol jest pokrycie barw palety RAL. Zamiast standardowych kolorów możemy również wybrać okleiny drewnopodobne.

Bramy garażowe - cechy, parametry

Wybierając bramę garażową powinniśmy wiedzieć jakie konkretnie zadania ma ona spełniać w naszym domu. Zadanie te będą różne, dla różnie wykorzystywanych garaży. Niektóre z nich bedą ocieplone i w bryle budynku, inne zaś bedą wolnostojące i bez ocieplenia.  Wybierając więc wymarzoną bramę garażową należy wziąć pod uwagę następujące parametry:
- Współczynnik przenikalności cieplnej - obrazuje w jakim stopniu ciepło z ogrzanego garażu będzie przenikało przez bramę na zewnątrz budynku. Im mniejsza wartość współczynnika, tym więcej energii pozostanie w obrębie domu. Producenci prześcigają się na różne sposoby, aby poprawiać wartość tego parametru. Niektórzy oferują bramy grubsze od standardowych(Novoferm - brama ISO 70), inni dopracowują bardziej system uszczelnień pomiędzy bramą a ścianami oraz pomiędzy elementami bramy. Krispol oferuje nawet opcję "ciepłego montażu" z wykorzystaniem dodatkowego systemu uszczelnień. Warto również dodać, że bramy posiadające współczynnik przenikalności temperaturowej poniżej wartości 1,3 W/m2 spełniają wymogi otrzymania dofinansowania z programu Czyste powietrze.
-  Współczynnik przenikalności wietrznej - obrazuje odpornośc bramy na przenikanie przez nią poruszającego się powietrza, parametr ten jest jednak rzadko udostępniany.
- Zastosowane systemy uszczelnień - to temat ściśle powiązany z powyższymi parametrami, nawet najcieplejsza brama nie zapewni wydajnego utrzymywania ciepła, jeżeli nie będzie odpowiednio uszczelniona. 
- Grubość bramy garażowej - wpływa bezpośrednio na utratę ciepła przez powierzchnię bramy, w połączeniu z jej uszczelnieniem tworzy skuteczną zaporę temperaturową. 
- Możliwość zastosowania różnych napędów - przy różnych konstrukcjach garaży pojawiają się różne wyzwania związane z montażem napędu, warto więc zapoznać się z szerokim wachlarzem rozwiązań.
- Różne funkcje napędów - napęd napędowi nie równy, różnią się ich funkcje, moce i sposób montażu.
 

Bramy garażowe - ceny 

Cena bramy garażowej zależy od wielu parametrów, np. takich jak: 
- rozmiar bramy
- kolor
- wzór
- rodzaj bramy
- rodzaj napędu
Tanie bramy garażowe występują w standardowych rozmiarach i podstawowych kolorach i wzorach. Projektując więc garaż warto zapoznać się ze standardowymi wymiarami. Można w ten sposób uniknąć zakupu bramy robionej specjalnie na wymiar, a co za tym idzie droższej. Chcąc poznać cenę bramy przygotuj swoje wymagania i zapytaj naszego doradcę.
 

Bramy garażowe z napędem - Kraków

Bramy garażowe z napędem opanowały rynek już dobrych parę lat temu. To właśnie dzięki silnikom i napędom do bram garażowych możemy ożywić te elementy naszego domu.  Bramy mogą być więc otwierane za pomocą pilota, komend w smarfonie czy położenia geolokalizacyjnego. Oprócz różnych metod sterowania, mamy też różne rodzaje napędów, które pozwalają na montaż bramy z napędem w przeróżnych okolicznościach. Wybierając bramę garażową z napędem lub dokupując napęd do bramy garażowej warto spojrzeć w przyszłość i wybrać rozwiązania, które oferują najnowsze technologie i możliwości rozbudowy.
Zobacz ofertę napędów do bram garażowych.
 

Montaż bram garażowych - Kraków

Montaż bramy garażowej to proces, który ma bezpośredni wpływ na działanie i bezawaryjność bramy garażowej w przyszłości. Dobrze i precyzyjnie wykonany pozwoli cieszyć się bramą przez długie lata.

Z doświadczenia wiemy, że bramy garażowe są bardzo czułe na wszelkie zaniedbania i odchylenia od wymiarów w trakcie montażu. Często pozornie niegroźne błędy powodują szybsze zużycie się mechanizmów bramy. Dlatego nasze montaże wykonujemy z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły, a dzięki naszemu doświadczeniu w montażu bram garażowych - wiemy gdzie zwracać szczególną uwagę. Kolejnym aspektem poza samą jakością jest estetyka montażu bram garażowych. To ważny aspekt szczególnie, gdy np. wymieniamy bramę w już gotowym budynku. Nasze montaże wykonujemy kompleksowo i estetycznie, a na wykonaną usługę udzielamy gwarancji. 


Odpowiednio dobrana brama garażowa powinna wydobywać urok naszego domu oraz podkreślać jego styl. Kupując bramę mamy szeroki wybór oferty różnych producentów. Oczywiście kluczem do dobrego wyboru, jest szczegółowa i rzetelna analiza. Przed zakupem bramy należy znać potrzebne wymiary, kolor, a także zdecydować, jaki sposób otwierania będzie najkorzystniejszy.

W naszej ofercie znajduje się szeroki wachlarz bram najwyższej jakości. Dzięki współpracy z renomowanymi producentami zapewniamy Państwu produkty gwarantujące pełną satysfakcję na wiele lat.

Oferta czołowych producentów bram Krispol, Novoferm i Nice jest tak szeroka, że zaspokoi każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.


 

Bramy garażowe - rodzaje

Wśród bram garażowych, wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje, z których każdy wyróżnia się zaletami w innym zakresie. Rożne są też ceny, więc warto wybrać rozwiązanie, które najlepiej spełnia nasze potrzeby.

Bramy garażowe segmentowe


Bramy garażowe segmentowe to nowoczesne bramy zaprojektowane i wykonane z myślą o wymagających użytkownikach, pozwalają stworzyć innowacyjne i niepowtarzalne rozwiązania architektoniczne. Na dzień dzisiejszy jest to najpopularniejszy wybór wsród klientów. Dzięki swojej konstrukcji, w trakcie pracy nie wychodzą przed obrys garażu oraz nie obniżają światła wjazdu. Pozwala to optymalnie wykorzystać całą dostępną powierzchnię garażu, oraz miejsce przed nim.
Bramy segmentowe to też najlepiej rozwijający się rodzaj bram garażowych, a co za tym idzie najnowsze technologie dostępne na rynku.


Bramy garażowe rolowane


Bramy garażowe rolowane wykonane zostały w taki sposób, aby funkcjonalność i precyzja współgrały z komfortem i minimalizmem. Dzięki pionowemu prowadzeniu płaszcza oraz braku prowadnic podsufitowych brama po zamontowaniu zajmuje bardzo mało miejsca w garażu. Bramy rolowane wykorzystywane są często w miejscach gdzie montaż bramy segmentowej były utrudniony np. w przypadku wysokiego stropu. 
Bramy rolowane standardowo wyposażone są w silnik rurowy z awaryjnym otwieraniem korbowym. W zależności od przeznaczenia bramy Klient ma do wyboru różne sterowniki: pilot, włącznik klawiszowy oraz przełącznik kluczykowy.


Bramy garażowe uchylne


Bramy garażowe uchylne łączą w sobie tradycję i nowoczesność, a także dobrą jakość oraz rozsądną cenę. Bramy uchylne to niegdyś jedne z najbardziej popularnych i sprawdzonych bram na rynku, najczęściej wybierane do nieogrzewanych garaży wolnostojących. Stanowią tradycyjne rozwiązanie zamknięcia garażu, dobrą jakość za umiarkowaną cenę. Ich prosta budowa ogranicza koszty zarówno samej bramy jak i montażu. Brak ruchomych paneli ogranicza awaryjność i zużycie. Bramy uchylne przeważnie nie są ocieplane. Niestey bramy te nie są już rozwijane tak prężnie i nie sposób szukać tutaj nowoczesnych rowiązań technicznych.


Bramy wjazdowe

Zwieńczeniem budowy domu jest efektowne ogrodzenie posesji oraz wybór bramy wjazdowej. Decydując się na zakup bramy wjazdowej należy oprócz wyboru materiału z jakiej będzie wykonana, kształtu czy koloru, najpierw zdecydować w jaki sposób brama będzie otwierana.

Mamy tu do wyboru dwie opcje: brama skrzydłowa lub brama przesuwna. Ogromny wpływ na wybór rodzaju bramy ma ilość miejsca na posesji. Należy pamiętać, że brama wjazdowa powinna znajdować się na wprost drzwi garażowych, a także zwrócić uwagę, że polskie przepisy nakazują aby brama otwierała się do wewnątrz.

W naszej ofercie znajdują się oba rodzaje bram wjazdowych, które możemy wyposażyć w odpowiednio dopasowane siłowniki pozwalające na automatyczne otwieranie bramy.


Bramy przemysłowe

Bramy przemysłowe stanowią podstawowe zabezpieczenie przed niepożądanym dostępem, włamaniem i czynnikami atmosferycznymi. Oferowane przez nas bramy przemysłowe to doskonałe rozwiązanie przeznaczone do hal produkcyjnych i magazynowych, salonów sprzedaży, stacji diagnostycznych, warsztatów oraz myjni samochodowych. Niezależnie od rodzaju, są to produkty nie tylko nowoczesne i estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne i bezpieczne. Z myślą o inwestorach, którzy stają przed dylematem wyboru odpowiedniej bramy, oferujemy bramy przemysłowe rolowane i segmentowe.

Porady
 

Oferowane przez nas bramy cechuje niezawodność i bezawaryjność w czasie wieloletniej eksploatacji.

Jeżeli nie jesteś pewien jaką bramę powinieneś kupić, zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami lub do zapoznania się z działem Porad. Znajdziesz tu wiele przydatnych informacji na temat jak wybrać, zamontować i sterować bramą.
Skontaktuj się z nami - Zapytaj o cenę

Chcesz się z nami skontaktować aby otrzymać wycenę?
To łatwe! Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z TobąImię *
Nazwisko *
Telefon *
E-mail *

Wiadomość:
(Aby otrzymać wycenę, podaj szczegóły bramy, siłownika lub innego sprzętu, którym jesteś zainteresowany) ** wymagane pola
Copright by Rambit , Mapa strony , Polityka cookies , Polityka prywatności