RAMBIT E-SKLEP  
Sklep Rambit
Porady na temat szlabanów

1. Dlaczego szlaban?

Zakupem szlabanów są zainteresowane osoby, które potrzebują mieć kontrolę nad dostępem kierowców do określonego terenu. Obecnie dotyczy to zarówno właścicieli parkingów jak i wspólnot mieszkaniowych, szpitali, firm i innych instytucji.

Ciągle zwiększająca się rzesza kierowców, a co za tym idzie i samochodów powoduje coraz większe problemy z miejscami parkingowymi. Kierowcy niejednokrotnie wbrem wszelkim zakazom parkują na miejscach innych właścicieli, nie przestrzegając znaków zakazu wjeżdzają na teren sprawiając w ten sposób problem właściwym użytkownikom terenu.

Szlaban jest urządzeniem, które pozwala zautomatyzować kontrolę dostępu na obiekty, parkingi i inne tereny, które z jakichś przyczyn muszą być oddzielone od zewnątrz.

Tę samą funkcję co szlaban spełniają automatyczne bariery łańcuchowe i bramy z odpowiednią automatyką. Jednak w zdecydowanej większości przypadków są one wolniejsze, droższe i umożliwiają mniejszą ilość otwarć dziennie bez przeciążania urządzeń. Można również zastosować rozwiązanie, które wymagają obsługi manualnej np. łańcuch, ramię ze wspornikiem lub brama. Jednak są to rozwiązania mało efektywne, przestarzałe i mogą być używane wyłącznie w miejscach ze znikomym ruchem pojazdów.

Zdecydowana większość osób wybiera jednak szlaban ze względu na szybkość działania oraz możliwość używania nawet przy intensywnym ruchu.

Zanim wybierzesz szlaban, musisz odpowiedzieć na podstawowe pytania o zakres jego zastosowania. Podstawowe parametry jakie powinny decydować o doborze szlabanu to:
  • ilość cykli dziennie, tzn. ile razy dziennie szlaban będzie otwierany i zamykany. Jeżeli jest to bardzo zmienna ilość to pod uwagę można wziąć okres tygodnia lub miesiąca,
  • szerokość drogi do której dobiera się szlaban,
  • czas otwarcia szlabanu. Parametr ten ma znaczenie przy dużym natężeniu ruchu, np. na parkingach.
Kupując w naszej firmie szlabany marki Nice lub Came, kupujesz produkt najlepiej dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb.Skontaktuj się z nami - Zapytaj o cenę

Chcesz się z nami skontaktować aby otrzymać wycenę?
To łatwe! Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z TobąImię *
Nazwisko *
Telefon *
E-mail *

Wiadomość:
(Aby otrzymać wycenę, podaj szczegóły bramy, siłownika lub innego sprzętu, którym jesteś zainteresowany) ** wymagane pola
Copright by Rambit , Mapa strony , Polityka cookies , Polityka prywatności