RAMBIT E-SKLEP  
Sklep Rambit Sklep Rambit
Porady na temat bram

Pielęgnacja bramy

Twoja brama może zawsze działać i wyglądać jak nowa. Wystarczy, że zadbamy o czystość, zarówno wokół bramy jak i jej elementów. Nie wymaga też dużego nakładu pracy ani nie jest czasochłonne. Najwięcej nieczystości zawsze gromadzi się w prowadnicach, które można oczyścić miękką szczotką bądź suchą ściereczką, nieczystości można też zwyczajnie wydmuchać.

Kolejnym elementem wymagającym regularnego czyszczenia jest płaszcz bramy.

Segmenty bramy należy regularnie myć, aby kurz, pył i inne naloty nie utrzymywały się zbyt długo na panelach. Do tego celu należy użyć wody z odrobiną łagodnego środka myjącego, np. przeznaczonego do mycia karoserii samochodowej. Niezastąpiona przy tej czynności będzie myjka wysokociśnieniowa, która pomoże odświeżyć i uwydatnić kolor segmentów bramy.

 

Sprawdź naszą ofertę myjek wysokociśnieniowych.

 

Uwaga!!! Należy unikać płynów czyszczących, które mogą spowodować zmatowienie lub uszkodzenie powłoki, nie wolno również mieszać detergentów z wybielaczami.

Zaleca się aby co najmniej raz w roku zakonserwować powierzchnię zewnętrzną woskiem do karoserii samochodowej.

 

Uszczelki
 

Wszystkie uszczelki należy bezwzględnie utrzymywać w czystości. Zaleca się aby myć i smarować uszczelki boczne preparatami silikonowymi co najmniej raz w miesiącu. Natomiast konserwację preparatem silikonowym uszczelki dolnej należy wykonać przed sezonem zimowym. Dzięki temu uszczelka zachowa swoje właściwości elastyczne przez wiele sezonów. Dodatkowo należy pamiętać aby pod uszczelką dolną nie znajdowały się żadne elementy mogące przeciąć lub uszkodzić uszczelkę, takie jak kamienie, śruby, gwoździe itp.

 

Elementy mechaniczne

 

Przy konserwacji bramy nie możemy zapominać o jej ruchomych elementach, ponieważ kurz i inne zanieczyszczenia przyspieszają zużycie łożysk i sprężyn, oraz mogą powodować hałas podczas pracy bramy. Regularne smarowanie zawiasów i sprężyn bramy garażowej sprawi, że zdecydowanie wydłużymy żywotność całego zestawu. Przed smarowaniem elementy należy dokładnie oczyścić.

Uwaga!!! Należy jednak pamiętać, że nie wolno smarować plastikowych rolek.

 

Elementy mechaniczne

 

Niezależnie od samodzielnej pielęgnacji bramy powinniśmy raz na rok lub dwa lata skorzystać z pomocy specjalisty który sprawdzi czy poszczególne części systemu nie wymagają regulacji.
Systematyczny przegląd bramy pozwoli na uniknięcie całkowitego zużycia się elementów wyposażenia. Przynajmniej raz do roku należy sprawdzić: zamocowanie zawiasów, stan łożysk tocznych i rolek, zamocowanie wału bramy, stan zużycia linek i sprężyn. Również kontrola działania automatyki wymaga specjalistycznej wiedzy, dlatego w razie wątpliwości warto zgłosić się do fachowca.

Sprawdź naszą ofertę serwisu.

 Skontaktuj się z nami - Zapytaj o cenę

Chcesz się z nami skontaktować aby otrzymać wycenę?
To łatwe! Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z TobąImię *
Nazwisko *
Telefon *
E-mail *

Wiadomość:
(Aby otrzymać wycenę, podaj szczegóły bramy, siłownika lub innego sprzętu, którym jesteś zainteresowany) ** wymagane pola
Copright by Rambit , Mapa strony , Polityka cookies , Polityka prywatności